Rootsis kehtib hariduse suhtes põhimõte, et igaühel, olenemata tema sotsiaalsest seisundist, soost, taustast või erivajadustest, on õigus haridusele. Õpilastelt nõutakse üheksa aastat kestva põhikooli läbimist ning peaaegu kõik põhikooli lõpetanud jätkavad kohe gümnaasiumis, jätkates veel kolm aastat. Riiklik kooliharidus on tasuta. 

Kui kavatsed Rootsi õppima minna, kasuta kodulehe www.studyinsweden.se abi, kuhu on koondatud
info kõrghariduse omandamise kohta. Studyinsweden.se on Rootsis õppida soovivatele välistudengitele mugav ja selge ingliskeelne infoallikas. Siit leiad üldinfot välistudengitele pakutavate võimaluste ja vastuvõtutingimuste kohta ning muid praktilisi nõuandeid. Infoteenus on mõeldud igal tasemel tudengitele. Teavet saab nii bakalaureuse- kui magistriõppe kohta, samuti tutvustatakse teadustöö tegemise võimalusi.

Loe ka siit europa.eu

www.estniskaskolan.se - Stockholmi Eesti Kool on rootsi õppeplaani alusel töötav põhikool, kus töötavad eelkooliklass, 1.-9.klass (vaid üks paralleel) ja pealelõunakodu (pikapäevarühm). Eesti Kooli põhieripäraks on seotus Eesti, selle keele ja kultuuriga. Kõik õpilased õpivad eesti keelt õppeainena oma tasemest lähtuvalt. Muudes ainetes toimub õpetus põhiliselt rootsi keeles, kuid õpilaste vajadusi arvestades ka paralleelselt eesti keeles. Eesti Kool on avatud kõigile soovijaile.

utbildningsinfo.se - siit leiad võimalusi õppimaks kõrgkoolis, rahvaülikoolis ja ametikoolides.

worldwide.edu - siit leiad rahvusvahelisi projekte Rootsis

eures.ee - Täpsemat infot Rootsi haridussüsteemi kohta leiad leheküljelt 

allastudier.se - lehekülg, millelt leiad infot väljaõppe ja koolide kohta. Samuti nõuandeid ja artikleid, fakte õppimise kohta ja ka foorumi.

skolkanalen.se - aitab leida koole üle Rootsi

skolverket.se - Põhjalik infot Rootsi haridussüsteemi kohta nii rootsi kui inglise keeles. (Rootsikeelne kodulehekülg: haridussüsteem, seadused, hindamine, statistika jm.)

uka.se - Universitetskanslersämbetet

uhr.se - Universitets- och högskolerådet

studentum.se  - lingid Rootsi ülikoolide ja teiste kõrgkoolide kodulehekülgedele.

sweden.se - Ingliskeelne lehekülg, mis tutvustab õppimisvõimalusi Rootsis

studera.nu - Studera.nu is a neutral, non-commercial website. All courses and programmes offered by Swedish universities can be compared at Studera.nu using the Jämför utbildning function (only in Swedish).

studentum.se - Utbildning och studier i Sverige och utomlands

Euroopa Liidu kodanikest tudengid ei vaja Rootsis õppimiseks viisat ega elamisluba. Selle asemel tuleb Rootsis viibimine registreerida vastavalt Migratsiooniameti kehtestatud tingimustele. Tudengitel on võimalik registreeruda Interneti teel. Lisainfo Rootsi Migratsiooniameti (Migrationsverket) koduleheküljel: migrationsverket.se


Veel vajalikke linke:

rajaleidja.ee - Siit leiad põhjalikku infot selle kohta, mida pead teadma välismaale õppima asumisel: kuidas minna, kust saada rahastust, mida on vaja enne minekut teha? Eesti keelne

studyabroad.com/ - õppimisvõimalused teistes riikides, suvekoolid, vabatahtlikutöö

folkuniversitetet.se - Folkuniversitetet Rahvaülikool

skolverket.se - Skolverket Kooliamet. Sellelt leheküljelt leiate informatsiooni lasteaedade ja koolide kohta.

braintrack.com - ülemaailmne ülikoolide veebilehtede andembaas.

dreamfoundation.eu - kandideeri Euroopa ülikoolidesse! Enamikes koolides katab õpingute kulud kohalik valitsus ehk Sulle on õppimine TASUTA.